Lø. 22. aug. 2026 kl. 19:00
Country Evening
med Bettan, Tor og Dag Erik
Storsalen
| Hvor: | Vektersalen |
|---|---|
| Pris: | fra 130kr til 200kr |
| Varighet: | Ca. 75 minutter |
| Arrangør: | Kimen kulturhus |
📸 Foto og filming er ikke tillatt. Prøv å være tilstede i øyeblikket, men om du vil skryte på sosiale medier kan du ta så mange bilder du orker under applausen.
🚪Kom i tide! Vanligvis åpnes dørene inn til salen omtrent 20 minutter før start, men dette kan variere.
🎫 Lurer du på noe rundt billettkjøp? Vi har samlet alt du trenger å vite under Billettinformasjon.
🎪 Praktiske spørsmål? Ta en titt på siden Ditt besøk. Der er vi 99,9% sikre på at du finner svar på alt du måtte lure på.
Velkommen til en herlig norsk-svensk hyllest til den fantastiske musikeren og pianisten Jan Johansson, og hans jazz-tolkninger av ulike folkemelodier.
Musikerne Skage Larsen og Einar Norberg deler en felles lidenskap for Jan Johansson, og har gått sammen for å gjenskape noen av hans fineste tolkninger. Spesielt for musikken er folkemelodiene sin egenartede kraft og melankolske tyngde, som gir et helt spesielt uttrykk sammen med en leken improvisatorisk tilnærming mellom musikerne.
Sammen med stjerneskuddene Åsne Fossmark, Mikkel Dahl Amundsen og August Bergvall har tributeprosjektet utviklet seg til å bli en svært skarp og samspilt kvintett.
Piano
Bass
Trommer
Tenorsaxofon
Trompet
Søket ditt ga dessverre ingen treff.